Jdi na obsah Jdi na menu
 


MARIAH CAREY

30. 7. 2007
This Flash Player was created @ FlashWidgetz.com.

Datum narození:27.03.1970
Místo narození: Long Island, New York, USA
Znamení: Beran

Životopis:                                                            
Slavná popová zpěvačka Mariah Carey, která v devadesátých letech prodala více než 80 milionů alb. Mariah se narodila Alfredovi Royovi Careymu, venezuelskému leteckému inženýrovi a Patricii Carey, operní zpěvačce. Mariah má dva starší bratry Morgana a Alisona. Její rodiče se rozvedli, když jí byli tři roky. Již od dvou let se začala věnovat zpívání a od čtyř začala navštěvovat hodiny zpěvu. V roce 1987 dokončila střední školu Harborfields v New Yorku. Poté se přestěhovala na Manhattan, kde přes den pracovala jako servírka a v noci se věnovala hudebné kariéře.
V osmnácti letech šla Mariah se svou přítelkyní zpěvačkou Brendou K. Starr na party CBS Record. Starr přesvědčila Mariah, aby přinesla jednu z jejích demonstračních nahrávek. Demo nahrávku dostal Mottola (president Columbia Records, později Sony), který s ní v roce 1988 podepsal smlouvu. Mariah brzy nato vydala první singl "Vision of Love", který se po svém uveřejnění stal hitem číslo 1. Ihned nato dokončuje své debutové album "Mariah Carey" (1990). Své druhé album "Emotions", které obsahuje hity "Can't Let Go" a "Make it Happen", vydává o rok později.
Mariah vystoupila ve vlastním pořadu MTV Unplugged. Díky kladnému ohlasu na její vystoupení se rozhodla vydat speciální album "MTV Unplugged". Své další album "Music Box" (1993) obsahuje singly "Dreamlover" a "Hero." Před vánocemi 1994 vydala speciální album "Merry Christmas", na kterém jsou tradiční vánoční písně a několik nových songů. O rok později vydává album "Daydream", na kterém spolupracovala s umělci stylu R&B a hip-hop jako Wu-Tang Clan a Boyz II Men. Na dalším albu "Butterfly" Mariah sama vytvořila 11 písní a ukázala svůj zájem o hip-hop a R&B. Dokonce byla nominována na cenu Akademie za duet s Whitney Houston "When You Believe" v kresleném filmu "The Prince of Egypt".
V červnu 1993 se vdala za Mottolu ve velkolepém obřadu v Manhattanském kostele svatého Tomáše. Po pětiletím manželství se rozvedli. Mariah pak tři roky chodila s latinským zpěvákem Luisem Miguelem.
Po fyzickém a emočním zhroucení v červenci 2001 byla Mariah hospitalizována na psychiatrickém oddělení v jedné New Yorkské nemocnici. Mariah se připravovala na propagaci svého celovečerního filmu "Glitter" a jeho soundtracku, ale vše musela zrušit. Uvedení filmu "Glitter" bylo odloženo ze srpna na září 2001. Po čtrnáctidenní hospitalizaci ji z nemocnice propustili.
Po kontraktu na 80 milionů dolarů s Virgin Records (vlastník EMI) v dubnu 2001, Mariah a Virgin Record ukončili své vztahy. Důvodem byl finanční neúspěch filmu "Glitter" a jeho soundtracku, který prostě nedokázal generovat dostatečné zisky. Mariah údajně odešla od Virgin s 50 miliony dolarů, které měla zakotvené ve smlouvě. V květnu 2002 podepsala smlouvu s Universal Music a v prosinci se vrátila zpět na hudební scénu se svým dalším albem "Charmbracelet".
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář